Abhazya temsilcilerinin BRICS çalışmalarının çeşitli formatlarına katılma olasılıkları, Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı İnal Ardzınba'nın BRICS uzman konseyi başkanı ve Rusya Federasyonu temsilcisi ile yaptığı çevrimiçi toplantıda tartışıldı.

Toplantıya Abhazya Gençlik İşleri ve Spor Komitesi Başkanı Taraş Hagba da katıldı.

Rusya'nın BRICS başkanlığı 1 Ocak'ta başladı ve bu yıl 31 Aralık'a kadar sürecek.  Apsnypress haber ajansı, Rusya Federasyonu'nun BRICS başkanlığı çerçevesinde toplamda Rusya'nın birçok şehrinde çeşitli düzeylerde ve tematik alanlarda 200'den fazla etkinliğin düzenlenmesinin planlandığını belirtti.

BRICS grubu, daha adil bir uluslararası sistemin ve finansal ve ekonomik mimarinin oluşturulmasını savunuyor. Ardzınba, birliğin çalışmalarında ulusal para birimlerinin kullanılmasına yönelik çalışmasının büyük önem taşıdığını ifade etti.

Dışişleri Bakanı, Abhazya’nın Rusya Federasyonu başkanlığı çerçevesinde BRICS çalışmalarının çeşitli formatlarına katılma konusundaki ilgisini vurguladı. Ardzınba Abhazya'nın BRICS ‘in gençlik forumu ve genç diplomatlar forumu, BRICS spor oyunları gibi etkinliklerine katılabileceğini düşünüyor.

Rus diplomatik kaynaklar, Abhazya temsilcilerinin BRICS çalışmalarına katılımı konusunda ortak çalışma yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

KAYNAK:APSNIPRESS

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Anket

E-Bülten Aboneliği