GENÇLER ABHAZYA YOLCUSU

Önceki yıllarda da yapılan bu tarz organizasyonlar gençlere Atalarının  geldiği toprakları ziyaret ederek akrabaları ile tanışma fırsatı verirken Ata Vatan bilinci edinilmesinde de etkili olmakta. Devlet fonlarının bu tarz etkinlikler için kullanılması doğru bir politika olarak destekleniyor. Abhaz Fed yönetimi organizasyona emeği geçenler için sosyal medya hesaplarından aşağıdaki teşekkür metni yayınladı 

 
Abhazya'da  Yaz Kampı
 
Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ve Geri Dönüş Devlet Komitesi 'nin Federasyonumuzun talebi doğrultusunda organize ettiği Yaz kampı, ata vatanı tanımak, kültürümüzü kaynağında yakından görmek isteyen 27 çocuğumuz ve beraberlerindeki 4 grup sorumlusunun katılımı ile başladı.
 
Kamp grubu Gece saat 02.00 saatinde İstanbul Havalimanından Abhazya'ya gitmek üzere yola çıktı. 
 
Yaz Kampına katılan evlatlarımıza Kamp süresince  keyifli vakit geçirecekleri ve güzel anılar biriktirecekleri bir tatil olmasını diliyoruz.
 
Kampa katılan Çocuklarımızın ailelerine Federasyonumuza güvenleri için çok teşekkür ediyoruz.
 
Kamp organizasyonununu gerçekleştirilmesinde emek veren herkese özellikle Kamp Sorumlularımız Albuz Yağan,
Şamil Yaşba,
Figen Arslanalp,
Sabahat Fidan’a, ve 
Kamp programını düzenleyen Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Abhazya Geri Dönüş Devlet  Komitesi’ne, Abhazya Türkiye Tam yetkili temsilcisi İbrahim Avıdzba 'ya teşekkür ederiz.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Anket

E-Bülten Aboneliği